Õnnetusjuhtumikindlustus Õnnetusjuhtumikindlustus

Õnnetusjuhtumikindlustus

Mõeldud igaühele
Mõeldud igaühele

Õnnetusjuhtumikindlustuse saab teha 1-70-aastasele inimesele ning ühe lepinguga kasvõi kogu perele.

Kindlustuskaitse ulatus
Kindlustuskaitse ulatus

Kindlustushüvitise saab õnnetuse tagajärjel tekkinud trauma, ajutise töövõime, püsiva puude või surma korral. 

Kehtivus
Kehtivus

Kindlustuskaitse kehtib kogu maailmas ööpäevaringselt (24/7).

Millal mõelda õnnetusjuhtumikindlustusele?
Millal mõelda õnnetusjuhtumikindlustusele?

Õnnetusjuhtumikindlustus tasub teha, kui elate aktiivset elu, tegelete spordiga või teete füüsiliselt rasket tööd ja vigastuste oht on tavapärasest suurem. Samuti on kindlustus abiks Teie lähedastele, kui Teiega peaks juhtuma midagi nii tõsist, mille tõttu võib kannatada pere finantsolukord.

Õnnetusjuhtumi kindlustuskaitsed

Täiskasvanule kehtib lepingus surmajuhtumi kindlustuskaitse, soovi korral saab juurde võtta püsiva puude, valuraha või ajutise töövõimetuse päevaraha kindlustuskaitsed. Lapse kindlustamisel saab valida püsiva puude ja valuraha kindlustuskaitsed.

Surmajuhtumi kindlustuskaitse (ainult täiskasvanutele)

Surmajuhtumi kindlustuskaitse (ainult täiskasvanutele)

Surma kindlustuskaitse puhul on kindlustusjuhtumiks kindlustatu surm õnnetusjuhtumi tagajärjel kahe aasta jooksul selle toimumisest. Surma hüvitis makstakse välja lepingus soodustatud isikule. 

Püsiva puude kindlustuskaitse

Püsiva puude kindlustuskaitse

Püsiva puude kindlustusjuhtumiks on õnnetuse tagajärjel kehaosa või meeleorgani või nende funktsiooni osaline või täielik kaotus, mis ei ole aasta jooksul õnnetuse juhtumisest täielikult taastunud. Hüvitis makstakse välja protsendina püsiva puude kindlustussummast, eri puuetele vastavad hüvitise määrad on toodud püsiva puude hüvitiste tabelis.

Valuraha kindlustuskaitse

Valuraha kindlustuskaitse

Valuraha kindlustuskaitse puhul on kindlustusjuhtumiks õnnetusjuhtum, mille järel kindlustatu vajab ravi vähemalt 8 päeva. Valuraha makstakse üks kord kindlustusjuhtumi kohta. Hüvitise suurus arvutatakse protsendina valuraha kindlustussummast, vastavalt valuraha hüvitise tabelis toodud määradele.

Päevaraha kindlustuskaitse (ainult täiskasvanutele)

Päevaraha kindlustuskaitse (ainult täiskasvanutele)

Päevaraha kindlustuskaitse puhul on kindlustusjuhtumiks õnnetusjuhtum, mille järel kindlustatu on ajutiselt töövõimetu vähemalt 8 järjestikust päeva. Päevaraha makstakse maksimaalselt 182 töövõimetuspäeva eest kindlustusjuhtumi kohta kolme aasta jooksul alates õnnetuse toimumisest.

Arvutage makse või lugege rohkem kindlustusest

Arvutage kindlustusmakse uues õnnetusjuhtumikindlustuse kalkulaatoris
Arvutage kindlustusmakse uues õnnetusjuhtumikindlustuse kalkulaatoris
Mis on elukindlustuse ja õnnetusjuhtumikindlustuse vahe?
Mis on elukindlustuse ja õnnetusjuhtumikindlustuse vahe?

Näiteid elust enesest


Tõukerattad
Tõukerattad

Kadri liigub iga päev tõukerattaga tööle ning kasutab alati samal ajal kiivrit. Ühel päeval koju sõites komistab ta õnnetult kivi otsa ja kukub nii, et väänab vasaku jala välja ning peab kodusel ravil olema 9 päeva. Kuna tema lepingus on sees tõukerattaga sõitmine, hüvitab Compensa talle töövõimetuslehel olles päevaraha 135 €, vastavalt kindlustussummale 15 €/päev.

Kodused ehitustööd
Kodused ehitustööd

Koduste ehitustööde käigus kukub Madis redelilt maha tulles nii õnnetult käe peale, et murrab randmeluu (lodiluu), mistõttu peab viibima haiguslehel ühe kuu. Compensa hüvitab talle valuraha 800 € (8 % kindlustussummast 10 000 €). 

Väikesed lapsed
Väikesed lapsed

5-aastane Birgit mängib hoovis ja kukub batuudilt maha tulles, mille tagajärjel väänab jala välja (hüppeliigese nihestus). Lapse lepingus on valitud valuraha hüvitis, mille järgi Compensa maksab hüvitist 150 €  (3% kindlustussummast 5000 €).

Mäesuusatamine
Mäesuusatamine

Silver käib iga aasta Soomes mäesuuska sõitmas. Kuigi ta on juba kogenud suusataja, kukub ta ühte hüpet harjutades nii kehvasti, et vajab haiglaravi. Kuna Silveril on poliisil erikokkulepe mäesuusatamise kohta, hüvitab Compensa talle päevaraha 25 €/päev ajal kui ta on töövõimetuslehe alusel töölt ära.

Näiteid elust enesest

Hea teada

Kui palju maksab õnnetusjuhtumikindlustus?

Kindlustusmakse sõltub kindlustusvõtja vanusest, valitud kindlustussummast ja lisakaitsetest.

Ühe lepinguga saate kindlustada mitu inimest, näiteks kõik oma pereliikmed. Enam kui kahe inimese kindlustamise puhul on lepingu sõlmimine soodsam.

Hüvitise taotlemine

Kui Teiega on juhtunud õnnetus, palun pöörduge kindlasti arsti poole ning seejärel teavitage meid juhtunust kolme tööpäeva jooksul alates selle toimumisest või esimesel võimalusel, kui viivitatakse mõjuvatel põhjustel.

Loe täpsemalt, kuidas teatada kahjust ning taotleda hüvitist

Soovite nõustamist või lepingut sõlmida?