Täiskasvanule kehtib lepingus surmajuhtumi kindlustuskaitse, soovi korral saab juurde võtta püsiva puude, valuraha või ajutise töövõimetuse päevaraha kindlustuskaitsed. Lapse kindlustamisel saate valida püsiva puude ja valuraha kindlustuskaitsed.
Surmajuhtumi kindlustuskaitse (ainult täiskasvanutele)
Surma kindlustuskaitse puhul on kindlustusjuhtumiks kindlustatu surm õnnetusjuhtumi tagajärjel kahe aasta jooksul selle toimumisest. Surma hüvitis makstakse välja lepingus soodustatud isikule.
Püsiva puude kindlustuskaitse
Püsiva puude kindlustusjuhtumiks on õnnetuse tagajärjel kehaosa või meeleorgani või nende funktsiooni osaline või täielik kaotus, mis ei ole aasta jooksul õnnetuse juhtumisest täielikult taastunud. Hüvitis makstakse välja protsendina püsiva puude kindlustussummast, eri puuetele vastavad hüvitise määrad on toodud püsiva puude hüvitiste tabelis.
Valuraha kindlustuskaitse
Valuraha kindlustuskaitse puhul on kindlustusjuhtumiks õnnetusjuhtum, mille järel kindlustatu vajab ravi vähemalt 8 päeva. Valuraha makstakse üks kord kindlustusjuhtumi kohta. Hüvitise suurus arvutatakse protsendina valuraha kindlustussummast, vastavalt valuraha hüvitise tabelis toodud määradele.
Päevaraha kindlustuskaitse (ainult täiskasvanutele)
Päevaraha kindlustuskaitse puhul on kindlustusjuhtumiks õnnetusjuhtum, mille järel kindlustatu on ajutiselt töövõimetu vähemalt 8 järjestikust päeva. Päevaraha makstakse maksimaalselt 182 töövõimetuspäeva eest kindlustusjuhtumi kohta kolme aasta jooksul alates õnnetuse toimumisest.
Kui palju maksab õnnetusjuhtumikindlustus?
Kindlustusmakse sõltub kindlustusvõtja vanusest, valitud kindlustussummast ja lisakaitsetest.
Ühe lepinguga saate kindlustada mitu inimest, näiteks kõik oma pereliikmed. Enam kui kahe inimese kindlustamise puhul on lepingu sõlmimine soodsam.