Kaitse ennast puugihammustuse tagajärgede eest

Päikselised ilmad ja õide puhkenud loodus meelitab järjest rohkem õue kõigest sellest osa saama. Küll aga tasub väljas olles olla tähelepanelik, sest liikvel on puugid. Nende hooaeg on tavaliselt varakevadest kuni oktoobrini.

Paljud puugid on nakkushaiguste, puukentsafaliidi ja puukborrelioosi, kandjad. Näiteks 2019. aastal haigestus puukentsefaliiti 83 inimest ja puukborrelioosi 2313 inimest (www.terviseamet.ee).

Puukborreliooos ja puukentsefaliit

Puukborrelioos on puukidega edasi kanduv nakkushaigus, mis kahjustab nahka, närvisüsteemi, liigeseid ja südant. Puukborrelioosi vastu vaktsiin puudub, mis tähendab, et seda saab vältida ainult ise tähelepanelik olles. Borrelioos on selline nakkushaigus, mille läbipõdemisel immuunsust ei teki ja seetõttu on alati oht sellesse uuesti nakatuda. Puukentsefaliidi haiguse sümptomid on sarnased gripi sümptomitega. Olenevalt inimesest võib  nakatunul viirus edasi tungida ajju ja ajukelmetesse. Puukentsefaliidi vastu ravi ei ole.

Saades pahaaimamatult puugi käest puukborrelioosi või puukentsefaliidi tuleb arvestada, et mõlemad haigused mõjutavad igapäevase elu kvaliteeti, sest tervise taastamine võtab aega. Üldjuhul tähendab see seda, et sissetulek väheneb ja kulutused tervise taastamisele suurenevad, püsikulud aga jäävad. Kas saaksite rahaliselt hakkama, kui ootamatult selgub, et tööst tuleb pikemalt eemal olla selleks, et oma tervise eest hoolitseda?

Kindlustus aitab

Tasub teada, et Compensa Elukindlustuses saate endale teha kindlustuse, mis võimaldab Teil saada hüvitist, kui olete puugi hammustuse tagajärjel saanud puukentsefaliidi või puukbborrelioosi. Kindlustushüvitis aitab hüvitada saamata jääva sissetuleku ja katta ravile tehtud kulutusi. Kindlustusjuhtumi hüvitise taotluse võib esitada enne raviperioodi lõppu, kui kindlustatul on diagnoositud ning laboratoorsete uuringutega kinnitatud puukborrelioos või -entsefaliit.

Puugihammustuse tagajärgede eest kaitsva kindlustuse saab teha igaüks, kes on vähemalt 18. aastane. Kindlustusmakse ja hüvitise summa lepitakse kokku lepingu sõlmimisel. Kuna inimeste võimalused ja vajadused on erinevad siis endale sobiliku variandi väljaselgitamiseks tasub helistada telefonil 610 3000 või broneerida aeg nõustamisele  Compensa Elukindlustuse kontorisse aadressil www.compensalife.ee. Compensa Elukindlustuse kontorid asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Viljandis. Nõustamine on kõigile tasuta.

Kust võib puuke leida?

Sageli arvatakse, et puugid jõuavad inimesteni ainult metsas ja puu otsast, kuid tegelikult varitsevad puugid nii metsas, metsaservas, puisniitudel kui ka kuni mõnikümmend sentimeetrit maapinnast kõrgemal taimestikus ja rohus. Puugid võivad inimesteni jõuda ka lemmiklooma kaudu. Õnneks ei ole kumbki nakkushaigus selline, mis leviks inimeselt inimesele.

Praegu tasub eriti tähelepanelik olla, sest kohe on käes jaanipäev ja loodusesse jõuavad ka need inimesed, kes sinna tavaliselt tihti ei satu.
Kui puuk on inimese riiete peale jõudnud, siis toimub keha külge kinnitumine tavaliselt esimese 24 tunni jooksul.

Olge tähelepanelikud ja kaitske ennast puugihammustuse tagajärgede eest!

Võta meiega ühendust
Tule nõustamisele
Võta ühendust
Veebikontor