Compensa Tallinna nõustajate meeskonnalugu

Compensa Elukindlustuse Tallinna kontor on koht, kus on põimunud väga erinevate elulugudega inimeste teed. Taustast olenemata on neist kõigist saanud professionaalid, kes oma tööst ja inimeste abistamisest rõõmu tunnevad.

Relika, Maire, Rein, Oksana, Katre
Seisavad vasakult: Relika ja Maire. Istuvad vasakult: Rein, Oksana, Katre

Võimalus põhitöö kõrvalt oma tööaega ise sättida

„See oli ikka täitsa juhus, väga suur juhus,“ alustab Relika ja räägib, et tema sattus Compensasse 21 aastat tagasi, kui nägi töökuulutust ja kandideerida otsustas. Relika on õppinud hotellindust ja sotsiaaltööd ning on lisaks Compensa kindlustus- ja investeerimisnõustamisele ametis ka Põhja-Eesti Regionaalhaigla sotsiaaltöötajana. Compensa plussina näeb Relika tööaja ja -koormuse valikuvabadust ja ägedaid inimesi. „Mulle sobib, et on mänguruumi,“ ütleb ta ja naudib, et saab ise oma aega planeerida. Samuti kiidab Relika oma kolleege, kellega koos võib julgelt luurele minna, pisarateni naerda ja kõigest rääkida, ning kliente, kelle erinevused igapäevatööd rikastavad.

Eesmärk on tõsta inimeste rahatarkust

Maire elu on olnud väga põnev ja toonud ta finantsmaailma hoopis erilisel viisil. Maire on tegelikult diplomeeritud ooperilaulja, kelle teiseks koduks oli 7 aastat Estonia teatri lava. Saatuse tahtel sai Mairest investeerimispankur, kes asutas 2010. aasta novembris LHV Pangas töötades ka Eesti esimese naistele rahatarkust jagava klubi. Lisaks sellele on Maire tegelenud ettevõtlusega ning esimese iseseisva ettevõtlusprojektina viis ta ellu oma pikaajalise unistuse – anda välja oma CD „Muusikapärlid“, millel ta laulab hitte klassikalise muusika varasalvest. Aastal 2020 ühines ta Compensa Elukindlustuse müügitiimiga, kuna väärtustab professionaalsust ja leiab, et Compensa kaudu on tal võimalik edasi anda ka rahatarkust. Olulise osa Maire tööst moodustab klientide investeerimisalane nõustamine ning uutele kolleegidele investeerimisteadmiste jagamine. „Kuigi elukindlustus on keeruline valdkond, on hea tulemus saavutatav, kui oled sihikindel, töökas, soovid inimesi aidata ja sul on ka veidi õnne,“ ütleb ta. Compensas on kihvtid ja kogenud inimesed, nii meeskonnas kui ka klientidena, ja Maire naudib nendega suhtlemist väga.

Mitu karjääripööret tõi elukindlustusse

End maailmaparandajaks nimetava Katre kohta sõnavad kolleegid, et tegemist on äärmiselt kiire õppijaga. Naine on elus teinud mitu karjääripööret: esmalt õppis ta filoloogiks ja töötas veidi aega õpetajana. Sealt edasi tegeles Katre müügitööga ehitusettevõttes, järgnevalt aga pani aluse müügi- ja turundusosakonnale Eesti turul alustavas rahvusvahelises logistikaettevõttes. Viimaks juhtis Katre juba logistikavaldkonna erialaorganisatsiooni. Compensasse sattus ta juhuse tahtel ning seda ei kahetse: „Mulle meeldivad tulemused,“ mainib Katre, kel paneb silma särama see, kui ta midagi saavutab ja näeb, et klientki on õnnelik. Ta teeb oma tööd väga hea meelega, põhjalikult ja korrektselt, tundes rõõmu toredatest kolleegidest, sõlmitud lepingutest ja teadlikest klientidest. „Klientide teadlikkuse tõstmine investeerimise ja elukindlustuse valdkonnas on tegelikult meie töö üks osa, see parem osa. Nii hea tunne, kui klient lahkub nõustamiselt rahulolevana ja õnnelikuna ning soovitab Sind oma sõpradelegi,“ ütleb Katre.

Tööd on hea teha, kui usud tootesse

Saksa filoloogiat ja rekreatsioonikorraldust õppinud Oksana on jõudnud olla õpetaja ja tõlkija, toimetada turisminduses ja müügivaldkonnas ning mõistnud, et paindlik graafik ja see, mis töö tema hingele pakub, on tema jaoks kõige tähtsam. Ta on Compensa Elukindlustuses olnud veidi üle aasta, kuid ütleb, et juba tulles tundis ta, et nagu oleks väga pikka aega siin viibinud - talle meeldib müügitöö. Oksana tunneb, et tal on siin töötades võimalik väga palju areneda – müügioskus kasvab iga päevaga ning iga uus klient ja leping annavad ka endale teadmisi juurde. Oksana usub sellesse, mida ta müüb, ja seepärast teeb ta seda suurepäraselt: „Olen veendunud, et meie tooted on vajalikud - inimesed peaksid rohkem elukindlustusele mõtlema.“

Kollektiiv on toetav ja lõbus

Sporditaustaga Rein naljatleb, et tuli Compensa Elukindlustusse selleks, et saaks tööalaselt ikka riigile maksud makstud. Jooksmisega tegelenud mees on varem tegutsenud spordikaubanduses ja olnud ettevõtja. Ta oli veidi kokku puutunud ka kindlustusteemadega, kuid otsustas 13 aasta eest tõsisemalt valdkonda süveneda. Talle sobib, et ta saab olla oma aja peremees ning ei unusta ka end ümbritsevat kollektiivi, mille püsivust ja lõbusust ta hindab. „Kui inimene teeb endale selgeks, mis ja milleks see elukindlustus kui selline üldse on, siis on Compensa üks mõnusamaid kohti tegelikult,“ lausub Rein, juhtides tähelepanu ühtviisi töötajate ja klientide rahulolule ja lisades, et lahkumise plaani tal küll ei ole. „Küll jõuab minna! Siin on piisavalt atraktiivne ja lõbus.“

On selge, et toredad kolleegid ja kliendid on üks põhjustest, miks inimesed siia pikalt tööle on jäänud. Võimalus oma tööaega ja -koormust ise valida on samuti suur boonus. Relika, Maire, Katre, Oksana ja Reinu jutus kõlavad kutsuvate märksõnadena suhtlusoskuse arenemine, mõnus keskkond, lisanädal puhkamiseks, oskuslikult korraldatud ühisüritused ja töötajate mõistmine. Compensa Elukindlustuses saab hakkama igaüks, kes vähegi tahab - erialase tausta puudumine ei ole segav faktor, sest siinsed nõustajad teavad, et iga inimese teadmistes on midagi, mis tulevasele compensakale kasuks tuleb.
 

Võta meiega ühendust
Tule nõustamisele
Võta ühendust
Veebikontor